Forex Trading
Wiśnie 2022: Pierwsze ceny rozczarowują Będą wyższe?

Dzięki naszej stronie będziesz na bieżąco z cenami hurtowymi wiśni, co pozwoli Ci lepiej planować swoją strategię zakupową lub sprzedaży. W tym tygodniu skupy na Mazowszu rozpoczęły zakup wiśni. Jednak nie ma zbyt dużego ruchu w punktach skupu. W rejonie Warki na chwilę obecną skupowane są wiśnie na mrożenie w cenie 2,2 zł/kg, która od początku skupu nie zmieniła się. W niektórych skupach już pojawiają się pytania do producentów o wczesne odmiany wiśni.

Aktualne ceny truskawek

Sadownicy, którzy nie posiadają własnych maszyn twierdzą, że to stawki zbyt wysokie. Usługodawcy stale wskazują na ceny paliw. Na internetowych forach sprzedaży można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży wiśni prosto od producenta. Ceny są mocno zróżnicowane – od 15 do nawet 30 zł za łubiankę. Wiśnia do mrożenia na skupach płaciła od 1,30 do 1,40 zł/kg. W okolicach Opola Lubelskiego wiśnia skupowana jest za 2,3 zł/kg.

Huelva: Niespodziewane ceny truskawek w końcówce sezonu

Dla przypomnienia, ceny wiśni w krajowym skupie do przetwórstwa w 2021 zmalały o ok. 18% r/r do 1,80 zł/kg (za IERiGŻ). W Serbii sezon skupu wiśni zaczął się cenami wyższymi niż rok wcześniej (za IHS Markit) na co wpłynęły niekorzystne warunki pogodowe – susze. Dodatkowo na Węgrzech utrzymująca się susza i wysokie temperatury, przekraczające znacząco 30 stopni mogą ograniczyć podaż surowca do przetwórstwa. W ubiegłym roku cena wiśni przemysłowej w skupie wynosiła średnio 1,70 zł/kg.

Przymrozek może zaskoczyć sadowników jeszcze tej nocy!

Jeśli w tym sezonie doliczy się jedynie wzrost ceny paliwa, na taki zbiór pozwoli sobie wyłącznie ten, kto ma kombajn do wiśni. Wynajęcie nie będzie Dow Jones (Dow 30) ciśnienie kanał Rezystancja na 16 640 uzasadnione ekonomicznie. Temat dotyczący ceny wiśni forum rozgrzewa. Dopływające informacje odnośnie notowań rozjuszają producentów tych owoców.

W pierwszym tygodniu lipca pojawiła się informacja o cenie wiśni na skupie w powiecie Grójeckim.

  1. W Polsce najpopularniejszymi gatunkami jest wiśnia karłowata oraz czereśnia ptasia.
  2. Wiśnie skupowane są w plastikach a’4kg-4,40 brutto.
  3. Przed rokiem było znacznie taniej – ceny zaczynały się od 2,7 zł/kg i nie przekraczały 4 zł/kg.
  4. Na Łódzkim ryku hurtowym Zjazdowa kilogram wiśni wyceniany jest na 8-10 zł/kg.
  5. Przede wszystkim wspomagają pracę serca i układu krwionośnego, a zawarty w wiśniach potas usuwa z organizmu nadmiar soli.
  6. Jasieniec wiśnia o wielkości 18+ bez ogonka kosztuje 2,2 zł/kg.

Obecnie mówimy o cenach na średnim poziomie 7,60 zł za litr. Koszt paliwa to główna składowa kosztów mechanicznego zbioru wiśni. Cena wiśni groniastej 20 +, bez ogonka w plastiku a’5kg-5,40 brutto wynosi 2,3 zł/kg (było 2,4 zł/kg). Nie zmieniła się cena wiśni na export – 3,40 zł/kg za wiśnię z ogonkiem odmian Groniasta, Panda, Sabina, Lucyna. Ruchy ceny wiśni na placach targowych są zgoła różne od siebie. Na jednych maleją, na innych skokowo rosną.

Rozkwitają na przełomie kwietnia i maja, a owocują od lipca do sierpnia, dlatego skup wiśni przypada na okres lata. Warto co jakiś czas przycinać drzewo wiśniowe, aby umożliwić Tydzieńynkowy koronie pełny dostęp do promieni słonecznych. Owoce tej rośliny od dawna wykorzystuje się w tradycyjnej medycynie ludowej, ponieważ zwalczają choroby pęcherza moczowego.

Ogłoszenia kupna i sprzedaży wiśni

Kwitnienie było obfite i raczej niezakłócone. Ogrom zawiązków owoców na drzewach potwierdzał prognozę wielkości zbiorów. Niestety po kilku tygodniach, Inwestowanie w kryptowaluty: funkcje i perspektywy podobnie jak w przypadku czereśni, zaczął się masowy opad w wielu sadach, ale nie wszystkich. Nadal są takie, w których plon będzie obfity.

Przy mniej pracochłonnym zbiorze w kisten sadownik od każdego zebranego kilograma musi zapłacić 0,50 zł. Tradycyjnie notujemy charakterystyczną prawidłowość. Tam gdzie maszyn do mechanicznego zbioru jest więcej (okolice Lipska) tam ceny usług są niższe.

Polska w ostatnich latach jest importerem netto czereśni. Ujemne saldo handlu zagranicznego tymi owocami wyniosło około 3 tys. W latach 2013–2016 dodatnie saldo handlu wyniosło średnio 5,6 tys. Ceny eksportowe czereśni są zdecydowanie niższe od cen importowych tych owoców. Ceny eksportowe były niższe od importowych o 42%. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że zahamowanie tendencji wzrostowej cen skupu czereśni w ostatnich latach spowodowane było istotnym wzrostem ich przywozu.

Rozpoczynający się skup wiśni na tłoczenie oznacza rosnące zainteresowanie usługą mechanicznego zbioru. Pomimo wzrostów stawek usługodawców, zainteresowanie usługami jest wysokie. W całej Polsce trwają zbiory słodkich odmian wiśni. Na przełomie miesiąca lipca i sierpnia niektórzy z sadowników będą przymierzać się do pierwszych zbiorów Łutówki. Tymczasem na rynkach hurtowych, które zaczęły handel tymi owocami, ceny wiśni różnią się nawet pięciokrotnie.

Mniej maszyn w zagłębiu grójeckim skutkuje średnio nieco wyższymi cenami usług. Na rynku hurtowym Bronisze wiśnie sprzedawane są za 6-10 zł/kg. Wczoraj cena była niższa – wynosiła 4-6 zł/kg.

Do tego koszty zbioru zwłaszcza mechanicznego rosną niebotycznie. Drogie paliwa, droga robocizna a na dodatek brak chętnych do pracy. Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy. Sadownicy podają ją w granicach 2,2 zł/kg wiśni w skrzynkach.

Na Łódzkim ryku hurtowym Zjazdowa kilogram wiśni wyceniany jest na 8-10 zł/kg. Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu wiśnie wyceniane są na 7-9 zł/kg. Kontaktujemy się w sprawie cen z kilkuset skupami w całej Polsce. Też zacząłem od 80 gr ale kilku “biznesmenów” do okoła wyskoczyło ze złotówką i trzeba było podnieść rad nierad.